Uyguladığım Teknikler

Farklı teknikler uygulayabiliyor olduğum için çok şanslıyım. Çünkü herkesin gereksinimleri, sorunları, çözüm için seçtikleri yollar farklı. Bana gelenleri tanıdıktan sonra hangilerini kullanacağım sorusunun yanıtı kendiliğinden geliyor. Önemli olan danışanlarımı her anlamda şifalandırabilmek, hayatlarına değer katabilmek. Birden fazla tekniği bir arada sunmak bu dönüşümü hiç zorlanmadan gerçekleştirmeyi sağlıyor.

Doğru Nefes & Nefes Teknikleri

Hayat bir nefestir aldığın kadar

Hayat bir kafestir kaldığın kadar

Hayat bir hevestir daldığın kadar

                                Mevlana

Doğru nefes ve nefes tekniklerinin faydaları hayati derecede önem taşır.

Fiziksel

 • Kan kalitesini yükseltir ve toksinlerin daha kolay atılmasını sağlar
 • Tüm sinir sistemi üzerinde olumlu etkisi vardır
 • Büyüme hormonunu arttırarak yaşlanmayı geciktirir
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir, kanserin oluşumunu engeller
 • Kilo kontrolüne yardımcı olur

Zihinsel

 • Daha kolay konsantre olmayı sağlar
 • Hafızayı güçlendirir
 • Anlama, kavrama kabiliyetini artırır ve süreci hızlandırır
 • Yaratıcılığı artırır
 • Hızlı düşünmemizi sağlar

Duygusal

 • Zihinsel dinginlik getirir
 • Duygusal blokajlardan kurtulmaya yardımcı olur
 • Hormonlara yaptığı etkiyle stres, anksiyete, telaş eşiğini yükseltir
 • İçsel huzura kavuşmaya yardımcı olur

Bunlar sadece bir kaçı. Sayısız fiziksel, zihinsel ve duygusal faydalarından dolayı bunları öğrenmek kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biridir. Her üç bedeninizde sağlık ve zindeliği destekler, yaşam kalitenizi arttırır. Bunun yanı sıra çalışanların işteki, öğrencilerin okuldaki performanslarını arttırır.

Bu kadar faydayı sadece nefesinizi düzenleyip geliştirerek sağlamak mümkünken daha fazla beklemeyin. Ailece ya da arkadaşlarınızla bir mini grup oluşturun, bir kaç saatlik eğlenceli etkinlikle hayatınız değişsin. Ya da bireysel olarak alacağınız nefes derslerinden faydalanın.

Doğru nefes ve bazı nefes tekniklerini içeren videomu youtube kanalımda bulabilirsiniz;

Çalışma Süresi: 3 saat

Reiki / Bioenerji / Kuantum Şifa

Aslında adı ne olursa olsun; Reiki, biyo enerji, kuantum şifa hepsinin kaynağı aynı: ilahi şifa. Sadece isimler farklı. Reiki bunlar arasında üzerinde en çok bilimsel araştırma yapılmış, bilim, tıp tarafından kabul görmüş olanı.
Reiki yaklaşık olarak M.Ö 5000 yıllarında Tibet uygarlığında şifa vermek için kullanılan bir yöntemdi. Tibet ezoterik uygulamaların en önemli merkezlerinden biri olarak tarihte yer almış ve günümüzde de kısmen bu özelliğini koruyan bir bölgedir. Daha sonra Reiki uygulaması gizli bir öğreti olarak tarihte yer almış ancak bu konuda eğitim alan özel kişilerce kullanılmış ve kapalı bir dünyada yaşamıştır.

Reiki günümüzde Batı kültürü tarafından benimsenmiş ve dünyada yaklaşık 2.000.000 insan tarafından kullanılan bir şifa yöntemidir. Batıda bir çok Reiki kliniği bulunmaktadır ve reiki alternatif tıpbın önemli bir kolu olmuştur. Faydasının çok açık olması ve şifa etkisinin gözle görülebilir olması reiki uygulayıcılarının sayısının her gün artmasında çok önemli etkenlerdir

Fiziksel düzeyde migren, başağrısı, fıtık, siyatik, ameliyat ve kemoterapi sonrası semptomlar, diz ağrıları, mide ağrısı, uykusuzluk, kas ve kemik ağrıları, sırt ağrıları ve daha pek çok rahatsızlıkta anında etkili olan bu tekniklerin kullanılması sadece problemin giderilmesinde değil, bağışıklık sisteminin güçlenmesine de yardımcı olmaktadır.

Reiki artık dünyada bir çok hastanede tamamlayıcı tıp adı altında kullanılmakta ve bir çok eğitim kurumunda da öğretilmektedir. Yale, John Hopkins gibi yüzlerce saygın sağlık kuruluşu tarafından kullanılmaktadır.

Hamilton ölçeğiyle yapılan bilimsel araştırmalarda stres ve anksiyeteyi %80’lere kadar azalttığı kanıtlanmıştır. Aşağıdaki tabloda Reiki uygulamasının öncesi ve sonrası Hamilton ölçeği (psikiyatride çok yaygın şekilde kullanılan stres ölçme testi) sonuçlarını görebilirsiniz. Fairbanks tarafından 2011 yılında yapılan bu araştırmanın ile stres ve anksiyeteyi yaklaşık %80 azalttığı görülüyor. Ciddi kurumlarca yapılan araştırma sonuçlarını görmek için buraya tıklayın.

Indiana Reiki Merkezi’nin yaptığı araştırmanın sonuçlarını da bu tabloda görebilirsiniz.

Bu konuda yapılan araştırmalar hakkında aşağıdaki linklerden faydalanabilirsiniz..

Reiki Araştırma Merkezi’nin (CRR) linkinde bu konuda yapılmış araştırmalarda Reiki’nin stres, anksiyete, depresyon, ağrı ve daha birçok durumda ne denli etkili olduğunu görebilirsiniz.
Araştırma raporu için lütfen buraya tıklayınız.

Dr. Mehmet Öz’ün de bu konudaki destekleyici videosunu izlemek için tıklayınız.

Telkin Terapi

Uyguladığım bu teknik Duygusal Detoks dönüşümünün kilit noktası diyebilirim. Hipnoterapi eşliğinde tamamen kişinin gereksinimlerine göre kalbimden gelen telkinler insanların hayatında mucizevi dönüşümlere neden oluyor.

Hipnoterapi ile erişilen alfa dalgasında yapılan telkinlerin bilinçli zihinle kendi kendine yapılanlardan kat kat etkili olduğunu kanıtlamış pek çok araştırma vardır. Bu da demek oluyor ki irade zoruyla ya da davranışsal değişimle yapmakta zorlandığınız pek çok soruna telkin terapi büyük kolaylık getiriyor.

Bunu bir tür tohum ekme olarak da düşünebilirsiniz. Olumsuz duygu ve korkuların şifalandırılmasında çok etkili bir yöntem. Ayrıca sınav stresi, sunum korkusu, kilo vermek, ilişki sorunu, sigara bırakma, stres, uykusuzluk, depresyon, tükenmişlik gibi pek çok soruna iyi gelecek tohumları bilinçaltına ekerek hızla yeşermesini sağlıyor. Seans sonrası hissedilen bedensel ve zihinsel dinginlik sonrasında coşkulu bir yaşam sevincine dönüşüyor.

Yaşam ve Kariyer Koçluğu

Danışanlarıma yaşam ve kariyer koçluğu anlamında da destek veriyorum. Ancak önce Duygusal Detoks. Çünkü sırtında bir ton negatif duygu, yargı, korkular varken kişiye hedeflerini belirleme, hedeflerine ulaşmada yol göstermek bana çok anlamlı gelmiyor. O yolda gene sırtında yüklerle ilerlemeye çalışması çok fazla gayret gerektiriyor.

Hedeflerini belirlerken de tüm baskılardan meli-malı’lardan uzaklaşmak, kalbin ve zihnin ortak isteklerini bulmak derin bir çalışma gerektiriyor. İster en büyük, ister en küçük hedefler olsun hepsi kişinin bireysel değerlerine, isteklerine uygun olmalı.

Çalışanlar zamanının çok büyük bölümünü işte geçiriyor, kurumsal dünyada pek çok çeşitte insan ilişkileri deneyimliyor. Kariyerindeki durumu ve gelişimi bir anlamda hayattaki duruşunu belirliyor. O yüzden danışanlarımla sadece bireysel olarak çalışıyorsak bile, benim için işindeki mutluluğu da çok önemli. Koçluğun yanı sıra kendi kurumsal deneyimlerim ve kazandırdığım başarı hikayelerim danışanlarıma çok faydalı oluyor.

Access Bars

Pek çok ülkede kabul gören bu yöntem bipolar bozukluk, OKB (Obsesif Kompulsif Bozukluk), anksiyete, depresyon gibi durumlarda bile mucizevi şifalar sunuyor. Bağımlılıklardan kurtulma sürecini son derece kolaylaştırıyor. Sadece fiziksel ya da duygusal olarak zinde olma hali değil, hayata karşı olumlu bakış açısı da kazandırıyor.

Önerilen seans sayısı 5 ile 10 arasında, daha ilk uygulamada kişi kendini çok daha iyi hissediyor. Reiki’de olduğu gibi uygulamayı alan kişinin inanması gerekmiyor, izin vermesi yeterli. Baştaki 32 noktaya dokunmak suretiyle beyin dalgalarına etki ederek iyileşme sağlıyor. Sorun odaklı uygulanması gerekmiyor, hayatını daha kaliteli, coşkulu yaşamak isteyen herkesçe – çocuklar da dahil – alınabilir.

Birçok kişinin hayatını değiştirmiş ve değiştirmeye devam eden uygulamadır. Temel olarak kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırmayı amaçlar. Yani zaten sizin içinizde var olan enerjiyi ortaya çıkartıp arttırır. Böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar.

EFT - Duygusal Özgürleşme Tekniği

Doğuda vücudun meridyen noktalarına yapılan dokunuşlar çok uzun yıllardır kullanılıyor. Evrendeki her şey gibi biz de enerjiden ibaretiz ve EFT bu enerjideki blokajları gidermeye yardımcı oluyor. Bir tür acupressure tekniği olan bu yöntem kendini bilimsel olarak kendini kanıtlamış yöntemlerden. Dr. Callahan tarafından keşfedilip yayılmaya başlamıştır ve dünyada 10 milyondan fazla kişi tarafından uygulandığı tahmin edilmekte.

Fiziksel, zihinsel ve duygusal faydalarının yanı sıra uygulayanların istediklerine ve amaçlarına ulaşmalarında kolaylık sağlıyor. Stres hormonu kortizolun azalmasına neden olarak bağımlılıklardan da kurtulmaya yardımcı oluyor.

Tek seansta nasıl yapabileceğinizi öğrendikten sonra kendi kendinize her türlü engeliniz için uygulayabilirsiniz. Temel olarak baş ve vücudun belli bölgelerine yapılan minik vuruşlarla birlikte yapılan telkinlerden oluşuyor. Uygulaması bu denli basit olmasına karşın migrenden yeni bir dil öğrenmeye kadar pek çok alanda fayda sağlıyor.

Holoterapi

Diğer adıyla transpersonal ya da transformal nefes tekniği olan bu yöntem aslında transa geçmek için inanç sistemlerinde çok uzun zamandan beri kullanılan bir yöntemdir. Psikiyatrist Stanislav Grof’un yaptığı derin bilinçaltı araştırma ve deneylerinde geliştirdiği bu yöntem farklı şekillerde değişerek dünyaya yayılmıştır. Kişiyi hiperventilasyona sokarak bastırılmış duygularını, öfkelerini, travmalarını ortaya çıkartarak iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Bir bilinçaltı sağaltım yöntemi olan holoterapi kişinin kendi kendine uygulayabileceği bir yöntem değildir. Mutlaka işin eğitimini almış, tecrübeli bir uzman eşliğinde yapılmalıdır. Terapi sırasında yapılan telkinler tamamen kişiye özeldir.