Pozitif düşünmek yetmez

Pozitif düşünce sözde Kalmasın

Tek başına bilinçli pozitif düşünce bilinçaltındaki negatif duyguların üstesinden gelemez. Siz kendinize yakından bakmaya ve eğilimlerinizi dürüstlükle değerlendirmeye istekli olmadıkça, sonsuza dek geçmiş bir olaya ve onun ürettiği olumsuz duygulara bağlı kalacaksınız.” Dr. Joe Dispenza

Son yıllardaki kişisel gelişim furyasının temel öğretilerinden biri de pozitif düşünmek-olmak-konuşmaktır. Egomuz bizi sürekli geçmiş kırgınlık, kızgınlık ya da endişelerle meşgul tutmaya çalışırken bizim de ona tersi pozitif düşünce ve sözlerle karşı durmamız elbette ki o negatif çarkın içinde erimekten iyidir.

Ancak sadece kendini pozitif düşünmeye zorlamak, olumlamalarla bir şeylerin değişeceğini, hayatına bir şeylerin geleceğini beklemek yeterli değildir. Üstelik bir şeyleri bastırarak kendinizi pozitif düşünmeye zorlarsanız bu çok daha tehlikelidir. Ani patlamalara, kontrol kaybına, depresyona, isteksizliğe yol açmakla kalmaz sağlığınızı da tehdit eder.

Kontrolümüz dışında zaten çok fazla negatif şeyler oluyor. Ancak hayatımızda geniş bir alan var ki orada ne ekersek onu biçiyoruz. Tabii ki iyi tohumlar, yani istek ve hedeflerimiz (iyi niyet, kişinin kendisi ve başkalarının hayrı için iyi şeyler dilemesi) size güzel ürünler sunar. Bu düz mantıkla, tecrübeyle sabit bir şey.

Yazının devamını okumak için tıklayınız

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir