Mutluluk Sınıfta Başlar

Herkesin kendine göre bir zevki vardır. Kimi bahçe ile meşgul olmak, güzel çiçekler yetiştirmek ister. Bazı insanlar da adam yetiştirmekten hoşlanır.” Mustafa Kemal Atatürk

Üreten, yaratan, toplayan, temizleyen, destekleyen tüm mesleklere saygım sonsuz ama benim gönlümde de öğretmenlerin çok özel bir yeri vardır. İnsanının gelişiminde aileden sonra en önemli rolü oynarlar. Onlar ışık elçileridir, kendi ışıklarını yaymak hayat misyonlarıdır.

Dünyanın pek çok yerinde ve ne yazık ki ülkemizde de hak ettikleri koşullar kendilerine sağlanmıyor, gereken değer verilmiyor. Ben payıma düşeni yapıyor ve tüm öğretmenlere sevgilerimi ve teşekkürlerimi gönderiyorum:)

19 Ekim tarihli The National UAE gazetesinde okuduğum bu yazı beni çok etkiledi, burada sizlerle paylaşmak istedim. Mutlu bir ülke için mutlu öğretmenler ve mutlu öğrenciler. Ben bu yaklaşımı kendi ülkemde ve her yerde görmeyi diliyorum.

MUTLULUK SINIFTA BAŞLAR

Hedefe ulaşmada öğretmenlerin hayati rolü var.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin dünyanın en mutlu ülkesi olma yönündeki çabaları sınıflarda başlıyor ve bunu gerçekleştirmede öğretmenlerin rolü çok büyük.

Abu Dhabi Eğitim Konseyi Direktörü Dr Ali Al Nuaimi bunu başarıyla sağlamak için öğretmenlerin işlerinde pozitif bir tutum sergilemeleri ve kendilerinin mutlu olması gerektiğini açıkladı.

Dr. Al Nuami, öğretmenlerin arayüz olduğunu, öğrencilerle uğraşan, onlara yetenekler ve bilgi kazandıran; negatif ya da pozitif duygu ve eğilimler yaratan kişiler olduklarını söyledi.

Şimdi mutlu bir ülke yaratmak istiyoruz. Bunun için de öğretmenleri mutlu, eğlenceli, pozitif ve içinde coşkulu öğrenciler olan bir sınıf yaratmaları için motive etmek zorundayız.

Müdürlerin öğretmenlerin işlerini kolaylaştırması gerekiyor. Eğer bir öğretmen müdürü veya başkası tarafindan zor durumda bırakılıyorsa o öğretmeni baştan kaybederiz.”

Sharjah Egitim Konseyi Başkanı Dr Saeed Al Kaabi de televizyonda öğretmenlerin olumsuz imajla gösterilmesini önlemek için Arap programlarına çağrıda bulundu.

Öğretmenlerimizi  mutlu etmek ortak sorumluluğumuzdur .

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir