Kurumsal

Eğitimlerimde 26 yıllık kurumsal yaşam deneyimim, çalışanlarla gerçek bir empati kurmama çok yardımcı oluyor. Öğretmeye çalıştığım her şey kendi süzgecimden geçti ve yaşam biçimim halinde. Kısıtlı zamanda pek çok şeyi birden yapmak zorunda olan çalışanlarla hayatlarını kolaylaştıracak, beden-zihin-duygu sağlık ve zindeliklerini güçlendirecek pratik uygulamalar paylaşıyorum. Hepsi de bilimsel olarak kanıtlanmış ve zaman harcamadan kolayca hayata geçirilebilir. Bütün bunlar eğitimlerimi çok farklı ve faydalı kılıyor.

Eğitim modüllerim tek başına ve farklı sürelerde uygulanabilir. Ayrıca diğer toplantı, organizasyon ya da eğitimlerle de birleştirilebilir.

ÇALIŞANLARIN MUTLULUĞU EĞİTİMLERİNİN ANA KONULARI:

Stresi Önleme, Baş Etme ve Giderme: Stresin her üç aşamasında, zorlu durumlarda dahi uygulanabilen, klinik olarak kanıtlanmış, öfke ve stresi önleyici ve giderici teknikler içerir. Bu teknikler bilinen tekniklerden çok farklıdır ve uygulaması çok kolaydır. Sadece stres değil, kaygı, korku ve olumsuz duygular üzerinde de etkilidir.

Duygusal Sağlık: Aslında bedensel ve zihinsel sağlık ve performansın temelinde duygusal sağlık vardır. Bu nedenle bu eğitim, katılımcıların duygusal sağlıklarını güçlendirerek mevcut yeteneklerini daha etkin kullanılmasına, yaratıcı verimliliğin arttırılmasına ve iç motivasyonun yükseltilmesine destek verir.

İş Hayatında Duygusal Empati: Davranışsal empatinin ötesinde kendini ve başkalarını duygusal anlamda anlayarak kurumsal hayatın akışı içinde çatışmaları azaltmayı, iletişim ve insan ilişkilerini kolaylaştırmayı sağlayan bilgi ve yöntemler içerir.

Farkındalık: Kişinin ana ve yaptığı işe tam olarak odaklanması için davranışsal ve duygusal farkındalığı güçlendirir. Bu da onları zamanı daha etkin bir şekilde kullanmassına ve çoklu önceliklerle kolayca başa çıkmasına yardımcı olur.

Beden-Zihin-Ruh Sağlığı İçin Pratik Uygulamalar: Yoğun iş ve yaşam temposu içinde kişilere günde sadece birkaç dakika ayırarak uygulayabilecekleri çok pratik uygulamalar yer alır. Bunlar anında tazelik, enerji, ve rahatlama sağlar.

Nefesle Kaliteli Yaşam: Doğru nefesle bütünsel sağlığı desteklerken nefes teknikleriyle katılımcılara kilo kontrolü, vücut sıkılaştırma, ağrı giderme gibi fiziksel faydaların yanı sıra konsantrasyonu arttırma, enerjilerini doğru kullanma, rahatlama gibi pek çok fayda sunar.

Zihin Gücü ve Sezgisel Zeka: Hayatımıza etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış zihin gücünü etkin ve pratik biçimde kullanabilmek için yeni bir bakış açısı getirir. Bu da kişilerin hem özel hem iş yaşamlarında hedeflerine daha kolay ulaşmalarını sağlar.

Bunlar temel modüller olup farklı etkinlik ve gereksinimler için çeşitlendirilebilir; metabolizmanızı hızlandırın, nefesle kilo kontrolü, iş yaşamında içsel dinginlik sağlamak… gibi

Çalışanlara Bireysel Çalışmalar: Kurumlarda yapılan bu bireysel çalışmaların amacı, kişinin mevcut yeteneklerini daha iyi kullanması, iyi hissetmesi, başkalarıyla daha iyi ilişkiler kurması gibi şeylere engel olan duygusal engellerin iyileşmesini sağlamaktır. Ayrıca panik-atak, fobiler (uçma, hayvan, yükseklik), travma (boşanma, yakınını kaybetme..), uyum bozuklukları (kurum kültürü, yeni bir pozisyona uyum..) gibi konularda deneyimli uzman desteği sunar.