Bağışıklık Sisteminizi Temelden Güçlendirin

Özellikle kışa girerken bağışıklık sistemimiz daha da önem kazanıyor. Hayat kalitemiz üzerinde çok fazla etkisi var. Peki, bağışıklık sistemi deyince aklınıza neler geliyor? Fiziksel olarak güçlü ve sağlıklı olmak, kolay kolay hastalanmamak, yorulmamak, beslenme, egzersiz, vitaminler, ek gıdalar…

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için herkesin yapabileceği en kolay şeylerin başında doğru nefes almak gelir. Aklımıza ilk gelenlerden olan beslenme aslında fiziksel olarak bizim üçüncül gereksinimimizdir. Öncelikle havayı yeteri ve doğru olarak alıp vermeli ve ikinci olarak da bol bol su tüketmeliyiz. Size göre olmayan bir öğünde yediklerinizi bir şekilde onu telafi edersiniz. Ya günde ortalama 22,000 kez aldığınız nefesi doğru alıp almadığınızı hiç düşündünüz mü? Özellikle diyafram nefesinin bağışıklık sistemi üzerinde çok büyük etkisi vardır. Uygulama videolarını Youtube kanalımda bulabilirsiniz.
Bağışıklık sistemi zayıf olduğunda vücudumuz hastalıklara açık hale gelir. Ortamın dış ve iç etkenlerine göre hastalık yaratırız. Dış etkenler malum; beslenme, kirli hava, salgın, hava değişimi vs. Bunlar herkese eşit derecede etki etseydi insanlık tarihi eski salgınlardan çoktan yok olmuştu.
Ama bizim bağışıklık sistemi gibi bir içsel gücümüz var. Genetik yatkınlığın da elbetteki payı büyük. Düşünce ve inançla genlerimizi değiştirebildiğimizi kanıtlayan araştırma sonuçları çok sevindirici. Ancak daha da sevindirici olan bağışıklık sistemimizi duygusal sağlığımızla çok kısa sürede güçlendirebiliyor olmamız.
Bizi asıl çökerten, hasta olmanıza neden olan, bağışıklık sisteminizi vezir de rezil de eden en temel şey aslında duygusal sağlığımız. Bu konuda okuduğum çok sayıda kitap, araştırma, yayın dışında öncelikle kendi üzerimdeki deneyimlerimde bunun etkisini gördüm. Seanslarımda medikal terapinin yanı sıra duygusal sağlıklarına odaklanıp hayata bakış açılarını değiştirerek iyileşme kaydedenler arasında MS, kanser, romatizma gibi ciddi rahatsızlıkların yanı sıra çok sayıda ağrı, migren, alerji gibi şikayetlerinden tamamen kurtulanlara şahit oluyorum.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir